O żłobku

Zakątek Malucha to budynek o powierzchni tysiąca czterystu metrów kwadratowych usytuowany w Łochowie przy ulicy Szosa Nakielska 28B, w miejscu zapewniającym dogodny dojazd.

Co nas wyróżnia?

W trosce o rozwój najmłodszych dzieci zaprojektowano przestrzenie do zabawy i wypoczynku. Stworzone zostały miejsca inspirujące do aktywności fizycznej – od placu zabaw z podziałem na strefy dzieci młodszych i starszych, umieszczony na bezpiecznej miękkiej nawierzchni, poprzez mini miasteczko ze ścieżką komunikacyjną po boisko sportowe. Przed głównym wejściem do obiektu znajduje się część rekreacyjna przeznaczona dla rodziców i dzieci.

Żłobek dysponuje pięcioma salami, każda posiada wyjście na własny taras. Aranżacja przestrzeni umożliwia maluchom swobodny rozwój i zabawę. Sprzyjają temu przestronne, estetyczne sale zajęć, o powierzchni siedemdziesięciu metrów kwadratowych, utrzymane w pastelowych kolorach, wyposażone w nowoczesne zabawki i pomoce dydaktyczne. Przestrzeń w poszczególnych salach to niepowtarzalna sceneria, nawiązująca tematycznie do gór, lasu, pustyni, wody i łąki, motywująca dzieci do podejmowania samodzielnego działania, odkrywania zjawisk oraz zachodzących w przyrodzie procesów.Przestronne wnętrza dają możliwość organizowania kreatywnych zajęć, w tym muzycznych, plastycznych oraz ruchowych z wykorzystaniem sprzętu sportowego.

Nad rozwojem dzieci czuwa wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Zapewniamy opiekę specjalistów – psychologa, pielęgniarki i logopedy. Do dyspozycji dzieci jest sala gimnastyczna, widowiskowa, doświadczania świata oraz integracji sensorycznej. Ponadto zajęcia dodatkowe prowadzone są przez zewnętrznych specjalistów: umuzykalniające według teorii E.E. Gordona, profilaktyka logopedyczna oraz zajęcia muzyczno-rytmiczne. Wszystkie rodzaje zajęć odbywają się w formie zabawy, aby dziecko mogło rozwijać się w taki sposób, na jaki pozwalają jego naturalne możliwości i predyspozycje.

Wartym podkreślenia jest anglojęzyczny profil placówki – codzienne zajęcia dla dzieci z języka angielskiego w każdej grupie żłobkowej. Native speaker prowadzi zajęcia w formie zabawy metodą immersji językowej, „zanurzenia dziecka w języku”, umożliwiającej dzieciom osłuchanie się z językiem obcym w różnych sytuacjach życia codziennego. Jesteśmy przekonani, że kontakt dzieci z językiem angielskim od najmłodszych lat zaprocentuje w przyszłości.

Własna kuchnia umożliwia przygotowanie zdrowych, zbilansowane i smacznych posiłków, w pełni dostosowanych do potrzeb naszych najmłodszych podopiecznych. Nasza kuchnia wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt pozwalający przygotować dania zdrowe oraz pełne witamin. Nasze pyszne menu jest przygotowane przez dietetyka, a sposób podania zachęci nawet największego niejadka.

Bezpieczeństwo podopiecznych to podstawa funkcjonowania każdej placówki świadczącej opiekę najmłodszym – dlatego każde miejsce, w którym przebywa Państwa dziecko jest monitorowane.

W skrócie:

  • Zakątek Malucha to nowoczesny żłobek o powierzchni 1400 m2
  • 5 przestronnych sal dla dzieci z bezpośrednim wyjściem na taras
  • Nowoczesne zabawki i pomoce dydaktyczne, umożliwiające maluszkom swobodny rozwój i zabawę
  • Dobrze wyposażony bezpieczny plac zabaw z terenem zielonym
  • Sala gimnastyczna, sala doświadczania świata oraz integracji sensorycznej
  • Odpowiednio wykwalifikowana i troskliwa kadra
  • Opieka specjalistów pielęgniarki, psychologa, logopedy
  • Kreatywne zajęcia umożliwiające zrównoważony rozwój
  • Zakątek Malucha to bezpieczne i spokojne miejsce dla twojego dziecka